Ekrem İmamoğlu, İBB Spor Kulübü sporcularıyla bir araya geldi

Ekrem İmamoğlu, İBB Spor Kulübü sporcularıyla bir araya geldi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İBB Spor Kulübü Yıldız Sporcuları ile Buluşma” etkinliğinde, altyapı sporcuları ve aileleriyle bir araya geldi.

İmamoğlu, etkinlikte yaptığı konuşmada, hayatının en büyük şansının küçük yaşta çok özel bir beden eğitimi öğretmeniyle bilinçli bir şekilde sporla buluşması olduğunu belirterek, Trabzon’daki öğretmeni Haydar Kazaz’a selam ve saygılarını iletti.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İBB Spor Kulübü Yıldız Sporcuları ile Buluşma” etkinliğinde, altyapı sporcuları ve aileleriyle bir araya geldi. ( İstanbul Büyükşehir Belediyesi – Anadolu Ajansı )

Sporun, toplumların sağlıklı şekilde ilerlemesinde çok önemli yer tuttuğunu kaydeden İmamoğlu, “Spor, sadece fiziksel değil, aynı zamanda insanın zihinsel olarak da zinde olmasını sağlar. Spor, bireylere çok özel birtakım özellikler kazandıran bir alan. Adil ve sportmence mücadele etme bilincini, azimli ve disiplinli olmayı, bir takımın parçası olarak ortak bir hedef için mücadele etmeyi, dostluğu, barışı, kardeşliği ve hatta güzel ahlakı, aslında iyi insan olmayı öğretir.” diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İBB Spor Kulübü Yıldız Sporcuları ile Buluşma” etkinliğinde, altyapı sporcuları ve aileleriyle bir araya geldi. İBB Spor Kulübü Başkanı Fatih Keleş (sağda), İmamoğlu’na, arkasında isminin yazılı olduğu 34 sırt numaralı İBB Spor Kulübü formasını hediye etti. ( İstanbul Büyükşehir Belediyesi – Anadolu Ajansı )

İmamoğlu, 2036 Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları’nı İstanbul’a kazandırmayı hedeflediklerini vurgulayarak, “Bir şehrin olimpiyatları gerçekleştirebilmesi için spora dair toplumsal bilince sahip olması önemli bir başlangıç noktasıdır. Bizler, tam bu noktada, İstanbul’da 7’den 77’ye tüm insanlarımızın spor yaptıkları, hareketli bir yaşam elde ettikleri ve sağlıklı oldukları bir kent var etmek amacındayız. Olimpiyatları bu şehirde gerçekleştirmek için çok çalışacağız ve hep birlikte başaracağız.” ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu (solda), “İBB Spor Kulübü Yıldız Sporcuları ile Buluşma” etkinliğinde, altyapı sporcuları ve aileleriyle bir araya geldi. İBB Spor Kulübü Başkanı Fatih Keleş (sağda), eski İBB Başkanı Nurettin Sözen’e, arkasında isminin yazılı olduğu 34 sırt numaralı İBB Spor Kulübü formasını hediye etti. ( İstanbul Büyükşehir Belediyesi – Anadolu Ajansı )

Etkinlikte İBB Spor Kulübü Kurucu Başkanı ve eski İBB Başkanı Nurettin Sözen ile İBB Spor Kulübü Başkanı Fatih Keleş de kulübün başarılarına ilişkin birer konuşma yaptı.

Fatih Keleş, İmamoğlu ve Sözen’e, arkalarında isimlerinin yazılı olduğu 34 sırt numaralı İBB Spor Kulübü formalarını hediye etti.