Gazeteciler, Kuruluşun Şehri Bilecik’te Bir Araya Geldi

Gazeteciler, Kuruluşun Şehri Bilecik’te Bir Araya Geldi

Türkiye Gazeteciler Konfederesyonu’na bağlı bölge federasyonları ve federasyon üyesi gazeteci cemiyetlerinin temsilcileri, 27. Başkanlar Kurulu Toplantısı için Bilecik’te buluştu.

Bilecik İletişim ve Medya Derneği Başkanı ve Basın İlan Kurumu Gazete Sahipleri Temsilcisi Mehmet Ergün’ün ev sahipliğinde; Türkiye’nin tüm şehirlerinden 100’e yakın gazeteci, Türkiye’nin en büyük gazetecilik meslek örgütü olan TGK’nın çatısı altında Bilecik’te toplandı.

TGK Genel Başkanı Nuri Kolaylı, konfederasyona bağlı federasyon başkanları, konfederasyon yönetim kurulu üyeleri ve cemiyet temsilcilerinden oluşan heyet organizasyonun ilk gününde Bilecik’te; valilik, belediye, üniversite ve ticaret ve sanayi odasına ziyaretler gerçekleştirdi.

Organizasyonun ikinci gününde Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Cavit Erkılınç, İletişim ve Medya Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi Koordinatörü İdris Kardaş, Bilecik Valisi Şefik Aygöl ve Bilecik Belediye Başkanı M. Sadık Kaya’nın da konuşmacı olarak katılacağı bir toplantı gerçekleştirilecek. Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’ndeki toplantıda, Türk Basını’nın sorunları ve çözüm yolları konuşulacak.

Organizasyona Yalova Gazeteciler Cemiyeti’ni temsilen, yönetim kurulu üyesi ve gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Ömer Faruk Demirok iştirak ediyor.