Gemlik TSO’dan deprem bölgesine konteyner ev

Gemlik TSO’dan deprem bölgesine konteyner ev

Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası’nın (GTSO) temin ettiği toplamda 30’u bulacak olan konteyner evlerin ilk grubu yola çıktı.

GTSO Başkanı Hasan Hamaloğlu, oda yönetimi ve meclisi olarak yaşanan deprem felaketi sonrası ivedilikle çeşitli çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Gemlik Kaymakamlığı’nın organizasyonuna destek verdiklerini açıklayan Hamaloğlu, bunun yanında oda üyelerinin desteği ile de çalışmalarını daha ileriye taşıdıklarını ifade etti.

Hamaloğlu,”İçinde iki odası, banyosu ve mutfağı olan konteyner evler için bir çalışma başlattık. Halkımızın yanındayız. İskenderun’da çalışması başlatılan bölgeye ilk etapta 8 konteyner ev gönderiyoruz. Bu evlerin içine de yaşam malzemesi doldurduk. Kısa sürede bağlantılarını yaptığımız evlerle birlikte bu sayı 30’u bulacak. Sadece evleri göndermiyoruz; bunların kurulumunu yapacak yine odamız üyesi firmalarımız bölgeye gidecek ve kurulumu da gerçekleştirecekler ” dedi.

Oda önüne tırlarla getirilen konteyner evlerin içine kolilerle yaşam malzemeleri dolduruldu. Tırların yola çıkmasına Gemlik Belediye Başkanı Uğur Sertaslan ile GTSO yöneticileri, GTSO Genel Sekreteri Emre Gemicioğlu, oda çalışanları da dualarla eşlik ettiler.