AGSYD: Bitmeyen sevdanın adıdır cumhuriyet

AGSYD: Bitmeyen sevdanın adıdır cumhuriyet

Anadolu Gazeteciler ve Spor Yazarları Derneği (AGSYD) Genel Başkanı İbrahim Erdoğan, “Cumhuriyet, bir milletin adeta yeniden var olduğu kutsal vatan toprağındaki, hiç bitmeyecek sevdanın adıdır” dedi.

Cumhuriyetin kuruluşunun 99. Yılı nedeniyle, AGSYD Genel Merkez Yönetim Kurulu adına bir açıklama yapan Başkan İbrahim Erdoğan, “En Büyük Bayramımız kutlu ve mutlu olsun” diyerek, yüreklerdeki Cumhuriyet coşkusunun artarak devam edeceğine vurgu yaptı.

Erdoğan’ın AGSYD adına yaptığı açıklama şöyle:

Bundan tam 99 yıl önce güzel ülkemiz emperyalist ülkelerce işgal edilmiş, milletimiz yok olma tehlikesi ile karşı karşıya bırakılmıştı. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaktığı kurtuluş ateşi, Anadolu’yu baştan başa sarmış, Türk Milleti’ni tek bir yumruk haline getirmişti.

Tam anlamıyla bir kurtuluş destanı yazarak, muhteşem bir mücadele veren kahraman halkımız sonunda Büyük Zafer’e ulaşmıştı. 3 yıl süren Kurtuluş Savaşı sonrasında küllerinden yeniden doğarak bağımsızlığını ilan eden Türk Milleti için yeni bir süreç başlamıştı.


Tarih 29 Ekim 1923’ü gösterdiğinde, ülkemizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yeni kurulan Türkiye Türk Devleti’nin adının Türkiye Cumhuriyeti, idare şeklinin de Cumhuriyet olduğunu açıklıyordu.

İşte o gün Cumhuriyet, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden bütün dünyaya haykırıldı. Cumhuriyetin ilanını, ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Ulusundur’ diyerek Dünyaya duyuran Büyük Atatürk, aynı zamanda bugünün, Türk Milleti için ‘En Büyük Bayram’ olduğunu ilan etti.

Anadolu Gazeteciler ve Spor Yazarları Derneği olarak Cumhuriyetimizin 99. Gurur Yılı’nı yürekten kutluyoruz. Cumhuriyet ile birlikte yeniden özgür ve bağımsız bir devlete kavuştuğunun bilincinde olan milletimize daha nice coşku ve onur dolu kuruluş yıldönümleri diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir