ASGD Koşusu yine nefes kesti

ASGD Koşusu yine nefes kesti

Anadolu Spor Gazetecileri Derneği’nin (ASGD) Türkiye Jokey Kulübü’nün (TJK) resmî yarış programında olan geleneksel koşusu bu yıl da büyük bir mücadeleye sahne oldu. Neredeyse baştan sona at başı giden yarışı foto finişle Uzun Dalga kazandı.

Genel Merkezi Bursa’da bulunan ASGD adına düzenlenen koşu, Bursa Osmangazi Hipodromu’nda gerçekleşirken, yarışta 3 yaşlı Arap tayları bin 400 metrelik kum pistte koştu. Yarışseverlerin nefes nefese seyrettikleri birincilik mücadelesini Jokey Mustafa Çiçek idaresindeki Özgür Demir’in sahibi olduğu Uzun Dalga adlı tay kazandı. İkinciliği Tokateş’in aldığı yarışta Bozarslan üçüncü, Taksim dördüncü, Telserencan da beşinci oldu.

Yarışın ardından düzenlenen törende, kazanan atın sahibi adına Eray Koktay’a plaketini ASGD Genel Başkanı İbrahim Erdoğan verdi. Erdoğan, at yetiştiriciliğinin, atlı sporların ve at yarışçılığının, ülkemiz kültürünün çok önemli bir parçası olduğuna vurgu yaparken, aynı zamanda yarışların sportif yönünün de önemine değindi.

Derneğin sosyal ve kültürel etkinliklere katkı koyma çabasına işaret eden Genel Başkan Erdoğan, “Kuruluştaki adımızla ASGD, yeni adımızla ise Anadolu Gazeteciler ve Spor Yazarları Derneği (AGSYD) olarak, mesleki çalışmalarımızla gazeteciliğe, sosyal sorumluluk projelerimizle de ülkemizin sosyo-kültürel hayatına katkı sağlamayı amaçlayan faaliyetlerimizi aynı heyecanla sürdürmeye devam ediyoruz” dedi.

Ödül töreninde ASGD Almanya Temsilcisi Orhan Kurter ile Bursa Hipodrom Müdür Yardımcısı Behti Çolak da hazır bulundu.

ASGD Hakkında

Genel merkezi Bursa’da bulunan Anadolu Spor Gazetecileri Derneği, 25 Mayıs 1992 tarihinde kuruldu.

Öncelikli amacı; gazetecilik mesleğinin gelişimine katkı sağlamak, güvenilirliğini artırmak ve gazetecilerin ekonomik, sosyal, kültürel hak ve çıkarlarını korumak olarak belirlendi.

Bununla birlikte yetenekli gençlerin spor yapma gereksinimlerini karşılayarak, ülke sporuna katkı sağlamalarına yardımcı olmak ve spor dünyasına aktif biçimde katılımlarına destek olmak hedeflendi.
Anadolu’da gazeteciliğin her alanında faaliyet göstererek mesleğe hizmet eden, zor koşullara rağmen halkın doğru haber alma hakkını yerine getirebilmek için çalışan basın ve medya emekçilerini çatısı altında toplayan ASGD’nin adı, 2021 Aralık ayında yapılan kongresinde ANADOLU GAZETECİLER ve SPOR YAZARLARI DERNEĞİ (AGSYD) olarak değişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir