Başkan Aydın Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kuruluna Katıldı

Başkan Aydın Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kuruluna Katıldı

 

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın Orhangazi’nin değerleriyle buluşmaya devam ediyor. Belediye Başkanı Bekir Aydın bu kapsamda Cumartesi Günü Sakallı Düğün Salonunda yapılan, Orhangazi Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kuruluna iştirak etti. Orhangazi Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Mehmet Güler Başkanlığında çalışmalarını sürdürüyor.

 

Belediye Başkanı Bekir Aydın olağan genel kurulda bir konuşma yaptı. Başkan Aydın konuşmasında“ İnsan için modern hayat, İnsanların tarım toplumunu oluşturduğu andan başlatılır. Elbetteki doğruluk payı da vardır ama bana göre,  bugün içinde bulunduğumuz modern hayat benzeri yaşam, şehirlerin oluşmasıyla başlamıştır. İlk şehirlerin oluşması, esnaf ve sanatkârların zanaatlarını icra etmeye başladığı zamana dayanır. Çünkü İlk şehirler, esnaf ve Sanatkârların mesleklerini icra etmek için teşkil ettikleri ekmek teknelerinin etrafında meydana gelmiştir. Yani, başarıyla gerçekleştirdiğiniz meslekleriniz, yalnızca sizlerin gelir kapısı, İnsanların ihtiyacını karşılayan yapılar değil, aynı zamanda modern dünyanın da temel taşlarıdır.“ Diyerek sözlerine “ Orhangazi Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Şehrimizin en köklü kuruluşlarındandır. 

 

Orhangazi’mize hizmetlerinin değeri elbetteki ölçülemez. Bugün Mehmet Güler Başkanlığında devam eden bu güzel görevle, geçmişte de Şehrimize Çok değerli büyüklerimiz hizmet etmiştir. Rahmetli Hüsnü Tozkoparan, rahmetli Necip Ertaş, rahmetli Hüseyin Uçar, rahmetli Şevket Durmuş, Bülent Metin, rahmetli Celil  Cevizlidere. Şimdi de hizmet bayrağı Mehmet GÜLER Başkanımızda. Şu an aramızda olmayan Başkanlarımıza Allah’tan rahmet, Bülent Metin Başkanımıza sağlık ve uzun ömür diliyorum.“ İfadeleri ile devam etti. Belediye Başkanı Bekir Aydın konuşmasına “ sizler en güzel yıllarınızı sanatınıza ve mesleğinize verdiniz. Sizler çocuk yaşlarınızdan itibaren ömrünüzü çocuklarınızın rızkını ellerinizle kazanmak için kullandınız. Sizler emeğinizi hemşehrilerimiz için,  şehrimiz için harcadınız.  Emek dünyanın en değerli varlıklarından biridir.  Emek kutsallarımızın başta gelenlerindendir. Orhangazi’mize feda ettiğiniz emekleriniz için, alın terinizle kentimize kazandırdığınız güzellikler için teşekkürlerimi sunuyor, gerçekleştirdiğiniz olağan genel kurulun hayırlara vesile olmasını diliyorum. Cümleleriyle son verdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir