Bingöl ve Gür’den anlamlı ziyaret

Bingöl ve Gür’den anlamlı ziyaret

Özellikle eğitim alanında çok sayıda hayır işine imza atan eğitimci ve iş insanı Gıyasettin Bingöl, yaptırarak Bursa eğitiminin hizmetine sunduğu Namazgah Gıyasettin Bingöl İlkokulu’nu İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür ve Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sevinç ile birlikte ziyaret etti. Okul Müdürü Erol Üstün ve öğretmenler tarafından karşılanan Bingöl ve Gür’e öğrenciler tarafından çiçek verildi. Okulu gezen ve sınıflarda öğrencilerin yeni yıllarını kutlayan Gıyasettin Bingöl ile İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür, daha sonra okulun yöneticileri öğretmenleriyle bir araya geldi.

GÜR’DEN BİNGÖL’E TEŞEKKÜR

Burada konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür, hayatta en önemli şeyin bir eser bırakmak olduğunu belirterek, “Gıyasettin Bey de böyle bir eseri Bursa eğitimine kazandırdı. Bu eser sayesinde Türkiye’nin geleceği çocuklarımız güzel şartlarda eğitim görecek.  Burada yetişecek nesiller sayesinde bu eser her zaman var olacak. Gıyasettin Bingöl’ün Bursa’nın eğitimine çok büyük katkıları var. Son olarak hayata geçirdiği Mudanya Üniversitesi de donanımlı gençler yetiştirecek. Kendisine devletimiz ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

BİNGÖL: BU OKULUN BENDEKİ YERİ AYRI

Hayırsever eğitimci ve iş insanı Gıyasettin Bingöl de, çok okul ve eğitim alanında hayır işi yaptığını ancak Namazgah Gıyasettin Bingöl İlkokulu’nun kendisi için ayrı bir önemi olduğunu vurgulayarak, “Ben bu mahallede oturdum. İlk dershanemi burada açtım. O nedenle bu eser benim için çok önemli ve anlamlı. Okulu yaparken çocuklarımızın mutluluğu için her ayrıntıyı düşündük. Kendime ait kolejlerden bir farkı yok. Çocuklarımızın gözlerindeki ışıltıyı görmek benim için her şeye bedel. Bundan sonra da okulun ne ihtiyacı varsa karşılayacağım. Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Serkan Gür de ziyareti ile bizleri onurlandırdı. Kendisine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.GazeteAbc

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir