Bursa Muşsiad Afyonkarahisar Kampında

Bursa Muşsiad Afyonkarahisar Kampında

Başkan Durgun konuşmasına şu şekilde devam ett.

Her biri birbirinden değerli, MUŞSİAD ailemizin kıymetli üyeleri, aziz dostlarım, değerli gönüldaşlarım ve bugün aramızda bulunan Bursa’mızın seçkin basın mensupları, I. Yüksek İstişare ve Tanışma Toplantımıza hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.

11 Nisan 2022 tarihinde;  17 iş adamı ile bir araya gelip kurucu Misyonunu üstlenerek Bursa MUŞSİAD’ın Temellerini attık.

Kuruluş Felsefemizin ana teması: İnsan Ve İnsan Onuru

Hz. Muhammed (SAV);’ İnsanların en Hayırlısı İnsanlara Faydalı olandır’ sözlerini düstür edinmiş, ve bu yolculukta bu ilkeyi esas almıştır.

Ahilik kavramı ve bu şiarla çıktığımız bu yolda, deyim yerindeyse arı gibi çalıştık;

Şu ana Kadar Bursa Vali sini, kaymakamlıklar, il müdürlükleri, BTSO yu ziyaretlerde bulunduk.

8 ayda 32 toplantı gerçekleştirdik ve Nisan ayından bu yana Yerel’de ve Ulusal’da 40’ın üzerinde gazetelerde haberlerimiz yapıldı.

Şimdiye kadar mevcut üyelerimizin 42 tanesini iş yerinde ziyaret ettik ve berat belgelerini takdim ettik. Önümüzdeki günlerde ziyaretlerimizi artırarak çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Konumu gereği uzak olan ilçe deki üyelerimize, açılış törenlerinde ve katıldıkları fuarlarda ziyarete giderek yanlarında olmaya çalıştık.

Bu vesile ile de günden güne tanınırlığımız artmakta ve siad ailemize neredeyse her gün yeni başvurular olmaktadır.

ve her sektörden seçkin, çok kıymetli iş adamları ile üye sayımızı 100’e çıkardık. Elhamdulillah bugün bu Seçkin ve Kıymetli iş adamlarımız yani sizlerle bir aradayız.

Günden güne büyüyen tanınırlığımız ile  yaptığımız ziyaretlerle hız kazanacaktır.

Ayrıca Ziyaretleri ile bizleri onurlandıran;

 Bir önceki dönem Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu

Gelecek Partisi Gn. Bşk. Yardımcısı İzzettin Küçük,

CHP il Teşkilatı,

Deva Partisi İl Başkanı Sayın Serkan Özgöz  Ve Yönetimi

İl Dernekler Masası Müdürü Özbey Tan  bir çok kurum ve kuruluşlar da ziyarette bulunmuş son olarak Bursa Basının güçlü Kalemlerinden Yüksel Baysal Beyi ağırladık. (kendilerine tekrar teşekkür ediyoruz) yoğun  ziyaretler gerçekleşmiş oldu.

    Ülkemiz küresel dalgalanmalardan en çok etkilenen ülkelerden biri olması nedeniyle en önemli gündem maddesi de ekonomi oluşturmaktadır. Dünyada var olan ekonomik sıkıntılardan ülkemiz de nasibini almıştır.

2000’li yıllarda küresel krizlerin etkisiyle daralan Türkiye ekonomisi zaman zaman iyileşme sürecine girse de, kırılgan yapısını korumaktadır.

Ülkemiz tarih boyunca gerek ekonomik, gerek siyasi – sosyal ve kültürel anlamda çok keskin yol ayrımlarına girmiştir.

Son yıllarda var olan iktisadi sıkıntılar ayrımları daha da derinleştirmektedir.

Günümüzde ise ihracata bağlı sanayileşme düşüncesi hız kazanmıştır.

Ülkemizi tüm imkanlarımızı ve şeraitleri kullanarak, gelecek nesillere miras bırakmak, ahilik şiarımızın bir gereğidir.

Bizler, sektöründe lider kişiler olarak kalkınmanın topyekun mücadele ile olacağını biliyoruz.

Tam da bu noktada sahip olduğumuz bağların, ticaretimize sahip çıkmak ve geliştirmek için daha da önem kazandığına dikkat çekmek istiyoruz.

Adım adım büyüyen birliğimiz aynı zamanda sorumluluklarımızı da arttırmıştır. Her üyemizin, derneğimizde aktif olarak bulunmasını ve aidiyet duygusunu derinden hissetmesini istiyoruz.

Bu amaçla komisyon çalışmalarımıza hız kazandırdık.

Oluşturduğumuz 18 Ticari komisyon ile üyelerimizin sanayi – ticaret hayatlarını ve işveren güçlerini arttırma gayesindeyiz. Bu komisyonlarımız çok önemli Unutmayalım ki ‘Başarı Bir Yolculuktur varış noktası değildir’ (Ben Sweetland)

Bugün burada davetimize icabet ederek aramıza katılan çok kıymetli mizafirlerimiz var; Gazeteci Yüksel Baysal, Necati Kartal, Bülent Civanoğlu, Ömer Aydoğdu, Bilal Kayaaltı, Atilla Sağım ve İbrahim Erdoğan’a, bu vesileyle teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir