Bursalı “Cesur Kadınlar” ‘Çat Kapı’ ziyaret rekoru kırdı

Bursalı “Cesur Kadınlar” ‘Çat Kapı’ ziyaret rekoru kırdı

3 ay içinde 37 bin hanenin kapısını çalan Bursalı “Cesur Kadınlar” ‘Çat Kapı’ ziyaret rekoru kırdı.“Kadınlarımıza bir dokunduk bin ah işittik” diyerek ev ziyaretleriyle ilgili Bursa raporunu, Osmangazi ilçesindeki bir evde açıklayan Kadın Politikaları İl Başkanı Hüsniye Pıtırlı, “Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener’in de söylediği gibi ülkemizde asıl küfe vatandaşımızın, özellikle de çileli kadınlarımızın sırtında. Hayatın bütün yükü onların üzerinde” dedi.

Girdikleri pek çok hanenin, ‘tam takır kuru bakır’ olduğuna tanıklık ettiklerini söyleyen Başkan Pıtırlı, “Gördük ki, buzdolaplarının rafları bom boş. Süt, yoğurt, peynir çoktan unutulmuş. Bunları geçin, yumurta bile lüks sınıfına girmiş. Et desen zaten çoktan ulaşılmaz olmuş. Çocuklarını proteinsiz, vitaminsiz büyütmek zorunda kalan ev kadınlarımızın durumu gerçekten içler acısı” şeklinde konuştu.

Bursa’nın Yıldırım ilçesindeki bir evde yapılan basın toplantısı, İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu’nun ev sahibine hanesini açtığı için teşekkürü ile başladı.

Türkoğlu, İl Kadın Politikaları Başkanlığı’nın inisiyatifinde gerçekleştirilen çalışmaların tahminlerin ötesinde bir başarıyla sonuçlandığına vurgu yaparken, “Milletimizin her kesimiyle olduğu gibi ev kadınlarımızın da en yakınında olmayı sürdüreceğiz. Her daim sahadayız, sokaktayız, alanlardayız ve siyaseti vatandaşlarımızla birlikte, onlarla iç içe yapmaya devam edeceğiz. Başta Kadın Politikaları Başkanımız Hüsniye Pıtırlı hanımefendi olmak üzere, bu projede görev alan ve katkı koyan tüm cesur kadınlarımızı gönülden kutluyorum” dedi.

“Kurulalı henüz beş yıl gibi kısa bir süre geçmesine rağmen partimiz, Türkiye siyasetinde  milyonların umudu olmayı başarmış bir hareket haline gelmiştir” diyerek konu ile ilgili düşüncelerini açıklayan Bursa İl Kadın Politikaları Başkanı Hüsniye Pıtırlı ise şunları söyledi:

ÇOCUKLAR YATAĞA AÇ GİRİYOR!
“Bursa’da göreve geldiğimiz 16 Ağustos 2020 tarihinden bugüne kadar, Genel Başkanımız Sn. Meral AKŞENER’in önderliğinde ve İl Başkanımız Sayın Selçuk Türkoğlu’nun öncülüğünde İl Kadın Politikaları olarak tüm çalışmalarımızı bu doğrultuda yaptık.

Hiç durmadan, yorulmadan vatandaşlarımızla buluştuk. Özellikle ekonomik zorluktan en çok etkilenen kadınlarımızı, işsiz evlatları için endişelenen annelerimizi göreve geldiğimiz ilk günden bugüne kadar yalnız bırakmadık.

Ekiplerimizle birlikte Bursa’da gidilmemiş köy, ayak basılmamış cadde, çalınmamış kapı bırakmadık.
Altı ayda 50.000 ev ziyareti projemizi hayata geçirdik, bu ziyaretlerde aramıza yeni üyeler kattık ve büyük bir başarı ile de yürütüyoruz.

İşte şu anda da o evlerimizden birindeyiz.
Her hanede duyduğumuz çığlığı burada yüreğimizin derinliklerinde hissettik.
Kadınlarımız perişan, kadınlarımız maalesef çaresiz.
Tencere her gün kaynamak zorunda ama nasıl kaynadığını sadece kadınlar bilir. Bazen çorbadan başka bir şey de pişmez oldu ocaklarda.
Sağlıksız beslenme daha doğrusu beslenememe sorunu ilerleyen yıllarda çok daha fazla belirgin biçimde kendini gösterecek.
Kendimizden çoktan vaz geçtik.
Yeterli vitamin, mineral ve proteini alamamış bir kuşağın ebeveynleri olacağız hepimiz.
Maalesef çoğu akşam çocuklarımız yatağa aç giriyor.

Karbonhidrat ağırlıklı beslenme zorunluluğu, çocuklarımızın beyin hücrelerinin gelişmesini engelliyor ve özellikle de 14’ünden sonra obez riski taşımalarına yol açıyor. Bu çok büyük bir sağlık sorunu olarak karşımızda duruyor.

Sonuç olarak mutfakta zaten yangın var ama sorun yalnızca mutfak da değil.
Kadınlarımızın sosyal hayata katılımlarını sağlayacak hiç bir aktivite, tesis, çocuklarının yaralanabileceği mahalle kreşi, ana okulları vs. herhangi bir olanakları yok.
Ne yerel ne de genel iktidarın bu noktada çabası da bulunmuyor.
Şiddet zaten almış başını gitmiş, kadınlarımızın sürekli kanayan yarası konumunda.
Cinsel taciz dahi artık ne acıdır ki kadınların kaderiymiş gibi görülüyor.
Çocuk yaşta evliliklerin önlenmesine yönelik adımların atılmaması, yoksul ailelerde çocuk gelinlerin sayısının artması, dert yükü artan kadınların yüreğini eziyor, kahrediyor.

Bizler bu kapsamda tüm ilçelerimizde mahalle ve köylerde  ev ziyaretleri yaparak kadınlarımızla dertleşme, bilgilendirme amaçlı sohbet etme, onlarla birlikte bilinçlenme gayreti içinde olduk.
Bu planlama dahilinde,  ilçelerimizdeki kadın politikaları başkanlıklarımız halen sistematik ve düzenli olarak ev ziyaretlerini yürütüyorlar.

Projemize başlamadan önce tüm İlçe Kadın Politikalarımızı ve İl Yöneticisi kadınlarımızla birlikte etkili iletişim ve ikna teknikleri konusunda eğitimlerimizi aldık. Projemizi hayata geçirdiğimiz andan bugüne kadar hedeflerimizi aşarak çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Bugüne kadar 37 binin üzerinde ev ziyaretimizi gerçekleştirdik.
Burada amacımız Bursa’da mümkün olduğu kadar çok evi ziyaret ederek kadınlarımıza evlerinde ulaşmak, onların dertlerine ortak olmak, onlara Genel Başkanımız Sn. Meral AKŞENER’in selamlarını ve sevgilerini iletmektir.

İYİ Partili kadınlar olarak bizler,  sanki yarın seçim olacakmış gibi çalmadık kapı, sıkmadık el kalmayıncaya kadar çalışmaya devam edeceğiz. Ülkemizi karış karış gezen Genel Başkanımızın izinden sonuna kadar gitmeye kararlıyız.

“ÇIĞ GİBİ BÜYÜYORUZ”
Şuna inanıyoruz ki, Türkiye’nin büyümesi, Türkiye’nin zenginleşmesi, Türkiye’nin gelişmesi, Türk kadının elindedir. Türk kadını güçlü olursa Türkiye de güçlü olur.

O nedenle kadınlarımızın her sorununda onların yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz.
Birlik beraberliğimizin tesisi ve devamı için de sık sık bir araya gelerek etkinlikler gerçekleştirdik. Her gün çığ gibi artarak aramıza katılan yeni üyelerimizle tanışma ve rozet takma törenlerinde bir arada olduk. Bu çalışmalarımızın karşılığında, göreve geldiğimiz günden  bugüne kadar ki süreçte,  Bursa ‘da kadın üye sayısında yüzde 125 artış sağladık.

Güneşin  Kadınları Kooperatif vasıtasıyla üretici ve emekçi kadınlarımıza pazar alanları sağladık, kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için destek verdik.

Bursa’da üreten ama pazar bulamayan, el emeği göz nuru ürünleri ile aile bütçesine katkı olarak dönmesini isteyen tüm kadınlarımızı kucaklamaya çalıştık. Halen de Bursa’da üreten kadınlarımızın ekonomik olarak güçlenmelerini sağlamak için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle,  İl ve İlçe Kadın Politikalarımız içerisinde gönülden çalışan, başta Kadın Politikalar Sekreterimiz Seylan Güler olmak üzere tüm fedakâr dava arkadaşlarıma teşekkürü bir borç biliyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir