CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Beşar Esad’a taziye mektubu yazdı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Beşar Esad’a taziye mektubu yazdı

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki depremden en fazla etkilenen ülkelerden birisi de Suriye oldu.Geriden kalan 18 günün ardından Suriye’nin İdlib, Halep, Hama, Lazkiye ve Tartus bölgelerinde binlerce insan hayatını hayatını kaybetti.Başta Hatay olmak üzere birçok bölgede yaşayan Suriyeliler de ülkelerindeki yakınlarını görmek Suriye’ye akın etti.

Esad’a taziye mektubu yazdı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, deprem dolayısıyla Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’a taziye mektupu yazdı.CHP’den yapılan açıklamada, Kılıçdaroğlu’nun Esad’a gönderdiği mektubunda, 6 Şubat’ta yaşanan büyük depremin Türkiye’yi olduğu gibi Suriye’yi de etkilediği ve büyük acıya boğduğu belirtildi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Beşar Esad'a taziye mektubu yazdı

“Suriye halkının kayıplarını yüreğimizde hissettiğimizi bilmenizi isterim”

Yaklaşık 15 gündür bölgeyi ziyaret ederek, halka derman olmaya gayret ettiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, mektubunda, “Ülkemizin ve komşu Suriye halkının kayıplarını yüreğimizde hissettiğimizi bilmenizi isterim.” değerlendirmesini yaptı.

“Halklarımızın ortak acılarını paylaşıyoruz”

Kemal Kılıçdaroğlu, mektubunda ayrıca şu ifadeleri kullandı:

Bu afetin ve yaşadığımız acının bir kez daha gösterdiği gibi kederlerimizde de ortak ve komşuyuz. Halklarımızın ortak acılarını paylaşıyoruz. Bu vesileyle size ve halkınıza başsağlığı diliyor, ileride kederlerimizi değil ümitlerimizi paylaşmayı umuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir