Çırak kız çocuğuna istismar sanığı kadın kuaförüne ağır ceza!

Çırak kız çocuğuna istismar sanığı kadın kuaförüne ağır ceza!

Kadın kuaföründe çırak olarak işe giren genç kız Ö.T., işletmenin sahibi olan Hasan E.’nin kendisine cinsel tacizde bulunduğunu ve rahatsız edici mesajlar gönderdiğini ailesine aktardı. Aile, bu durumu hemen Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirerek şikayetçi oldu. Çocuğun pedagog eşliğinde verdiği ifadesinde, “usta” olarak nitelendirdiği Hasan E.’nin ona dokunduğunu, hatta öptüğünü ve iş yerinde cinsel isteklerde bulunduğunu anlattı.Savcının talimatı üzerine Hasan E. gözaltına alındı ve sorgusunda suçlamaları reddetti, kendisine iftira atıldığını iddia etti. Ancak mahkeme, kuaför Hasan E.’nin tutuklanmasına karar verdi. Zonguldak Mesleki Eğitim Merkezi ise ara eleman ihtiyacı için işletmelere çırak öğrenci sağlayan bir kurum olarak, Hasan E.’nin yanında çalışan diğer iki öğrencinin sözleşmelerini feshetti.

Yüz yüze de mesaj atarak beni taciz etti

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturmasını tamamlayarak iddianameyi hazırladı. İddianamede, şikayetçi olan Ö.T.’nin ifadelerine yer verildi. Ö.T., Ağustos ayından bu yana Hasan E.’nin kuaföründe staj yaptığını belirterek, “Hasan bana ‘seni istiyorum, seninle olmak istiyorum’ şeklinde mesajlar attı. Yaz aylarında sözlü olarak da ‘seni istiyorum, sen çok güzelsin’ gibi sözler söylüyordu. Yüz yüze de mesaj atarak beni taciz etti. Birileri yanımda olduğunda mesaj atıyordu. Zamanla bana dokunmaya, beni kısıtlamaya ve kıskanmaya başladı. Dokunmalarına izin vermedim. Bu ay içinde 3 kez kıyafetimin üstünden göğüslerimi sıktı. Bir süre önce de iş yerinde beni kilitlemişti. Kapıyı yedek anahtarla açtım” şeklinde konuştu.

En son, şikayetçi olmadan bir hafta önce beni taciz etti

Ö.T. ayrıca istismara karşı direnmeye çalıştığını ve Hasan E.’ye tokat attığını da aktardı. “Ben tokat atınca Hasan da bana vurdu. İsteklerini yerine getirmeyince her defasında bana şiddet uyguluyordu. Bir keresinde evine çağırıp ‘alkol alalım’ demişti. En son, şikayetçi olmadan bir hafta önce beni taciz etti. Şikayetçi olmadan yaklaşık 2-3 hafta önce dükkandaki herkesi çıkarıp beni içeri kapatmıştı. Kıyafetlerimi çıkarmaya çalıştı, ama izin vermedim. Beni sıkıştırıp dudağımdan 3 dakika boyunca öpmeye çalıştı. Kurtulmak için bıçak çektim. O sırada çıplaktı. Bana ‘sen ne anlarsın’ diyecek kadar küçümseyici bir tavır takındı. Beni dokunmamı istedi, elimi çekiştiriyordu ama izin vermedim” şeklinde konuştu.

Bana iftira attı

İddianamede, suçlamaları reddeden Hasan E. ise savunmasında, “Ö.T.’yi iş yerindeki huzursuzluklar nedeniyle uyardım. Eğer bu şekilde devam ederse işten çıkaracağımı söyledim. Maaş dışında da para vermeyi kestim. Bu sebeplerle bana iftira atıldığını düşünüyorum” şeklinde kendini savundu.

Ses kayıtları ortaya çıktı

Ö.T’nin şikayetçi olmadan önce Hasan E. ile arasında geçtiği belirtilen konuşmanın ses kaydı da iddianamede şöyle yer aldı:Erkek: Konu kapandı bitti. Yapılmamış say, bakacağız göreceğiz. Benimle konuşmalarına dikkat edeceksin. Konuyu burada kapatıyorum. Bu tarafta kaldı bitti. Bu tarafında bir şey yok bunun, artık bu tarafında sen normal personelsin. Kimseye benim hakkımda dedikodu yapma.Kadın: Senin hakkında dedikodu değil bu.Erkek: Benim hakkımda yaşadıklarımızı konuşman…Kadın: Yaşadıkların. Sen kendi kendine yaşadın ne yaşadıysan.Erkek: Tamam neyse, bunu duymayacağım kimseden. Ben konuşuyorum konu kapandı. Bitti dedim. Beni zıvanadan çıkarma. Konu kapandı, bitti. Bak tekrar söylüyorum, ne olduysa oldu, ne yaşandıysa bunu kimseyle konuşup dillendirmeye gerek yok. Konu bu kadar tamam.

78 yıla kadar hapis istemi

Hasan E.’nin cep telefonu incelemesinde mesajlaşma uygulamasının kullanıldığı ancak silinmiş olduğu, sosyal medya hesabından çıkış yapıldığı için mesajlara ulaşılamadığı belirtilmiş. HTS kayıtlarında ise kuaför ve kız çocuğu arasında 7 ayda 87 görüşme kaydı olduğu ifade edilmiş. Cumhuriyet savcısı, kız çocuğunun iftira atması için gerekçe olmadığını belirterek, Hasan E. ile aralarındaki ses kaydını hatırlatmış. İddianamede, Hasan E.’nin iş yerinde staj yapan kız çocuğuna yönelik cinsel istismar ve tacizde bulunduğu belirtilerek, Zonguldak 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açılmış. Hasan E. ilerleyen günlerde hakim karşısına çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir