Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremzede annenin kızına ezan okuyup, isim koydu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremzede annenin kızına ezan okuyup, isim koydu

Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerden etkilen depremzedeler, İstanbul’daki Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ne getirildi.Hastanede depremzedeleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da ziyaret etti.Yaralanan vatandaşların sağlık durumu hakkında sık sık doktorlardan bilgi alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, tedavi gören depremzedelere “geçmiş olsun” dileğinde bulundu.

“Allah razı olsun sizlerden”

Hastanede bulunan bir depremzede, ziyaretine gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın durumunu sorması üzerine, “Herhangi bir sıkıntı yok. Rabb’im sizleri başımızdan eksik etmesin, Allah razı olsun sizlerden. Biz enkazda kalmadık, çok şükür çıktık yani o şeyde yan durunca hemen inebildik, biz direkt ben bunu kucağıma aldım, birbirimize siper olduk. Sadece ‘Bitti’ dedik bizim için her şey. Helalleştik, sadece Allah’a dua ettik. İyiler çok şükür.” diye konuştu.Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Nasıl, ağrın var mı? Yok değil mi? Atlattık. Ne kadar kaldınız?” sorusunu da bir depremzede, “30 saat.” diyerek cevapladı.Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Koordinatör Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit de tedavi gören hastalar hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bilgi verdi.

Bebeğin kulağına ezan okuyarak “Ayşe Betül” ismini verdi

Bir depremzedenin bebeğini gören ve kız çocuğu olduğunu öğrenen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Adını ne koyacaksınız?” sorusu üzerine depremzede, “Dilerseniz siz koyun.” dedi.Bunun üzerine bebeğin kulağına ezan okuyan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ayşe Betül” ismini üç kez tekrarladı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir