Hamaloğlu: Togg tarih sayfasına Gemlik’ten çıkıyor

Hamaloğlu: Togg tarih sayfasına Gemlik’ten çıkıyor

29 Ekim’de bir fabrikadan fazlası olan Togg tesisi açılıyor. Gemlikli Togg tarih sahnesindeki yerini alıyor.

Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Başkanı Hasan Hamaloğlu yaptığı açıklamada, “Togg’un Gemlik’te bulunan üretim tesisi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla açılacak. Banttan inecek ilk model elektrikli C-SUV, 5 aylık testlerin ardından Mart 2023’te satışa sunulacak” dedi.

“Togg tarih sayfasına Gemlik’ten çıkıyor” ifadesini kullanan GTSO Başkanı Hamaloğlu, “Öncelikle fikri ve vizyonu ile yerli otomobil fabrikasının kurulmasına öncülük eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank’a, TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’na, elini taşın altına koyan beş babayiğide, camiam adına, Gemlik adına gönülden teşekkür ederim. Bir rüya gerçek oluyor. Togg tarih sayfasına Gemlik’ten çıkıyor. Togg Gemlik için büyük bir değerdir. Togg tesisimiz ile ilişkilerimiz geliştirmek önceliklerimizden olacaktır. Togg ile ilişkilerimizi geliştirerek, hem bu projeye katkı sağlayacağız hem de üyelerimizin etkin bir şekilde bu tedarik zincirinde ana taşeron olarak yer almasını sağlayacağız.” şeklinde konuştu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu da sosyal medya hesabından yerli otomobil Togg ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Hisarcıklıoğlu paylaşımında şu ifadeleri kullandı:
“Geri sayımda son 1 hafta. Milletimize bir söz verdik. Türkiye’nin otomobilini yaparız dedik. Beş babayiğit olarak bir otomobilden fazlası için yola çıktık. 1200’ü aşkın çalışanımızla kocaman bir aile olduk. 29 Ekim’de bir fabrikadan fazlası olan Togg tesisimizi açıyoruz.”

GTSO

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir