İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Nilüfer’den milyonlara seslendi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Nilüfer’den milyonlara seslendi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Bursa’da Gemlik programının ardından Ulucami’de kıldığı Cuma namazı sonrası Nilüfer Belediyesi’ne ziyarette bulundu.

Ziyaret sonrası Halkevi önünde konuşma yapan İmamoğlu önemli açıklamalarda bulundu. “Nilüfer’e gelmeden Bursa’ya gelmiş olmazsınız dediler” diyerek konuşmasına başlayan İmamoğlu, “Kadim şehir 10 bin yıllık tarihi ile ülkenin ana köklerinden birisi. 3 milyonu aşan nüfusuyla umut kenti olmaya aday. Ama bu şehrin hakettiği değer, doğru yerde değil. Bursa’da 2023-2024’te hak ettiği yeri alacağını coşkuyla söylüyorum” ifadelerini kullandı.

“İMAMOĞLU’NUN BURSA’DA İŞİ NE DİYECEKLER?”

İmamoğlu konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Ekrem İmamoğlu’nun Bursa’da işi ne diyecekler. Beni onlar zorla yolladı. Ama bu buluşmada temel amaç, ortaya koydukları haksızlığa ve hukuksuzluğa, demokrasiye verdikleri zarara karşı beni mecbur ettiler. Çünkü onlar, egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ sözünü yok saydılar. Kurmak istedikleri rejimi hayata geçirmek istiyorlar. İstanbul’a yaptıkları hukuksuzluğun başladığı an, 31 Mart gecesi başladı. AA’da verileri paylaşmayı kestiler. Seçim akşamı kararlılıkla huzurunuza çıkıp, hak yemedim, hakkımızıda yedirmem mesajı vermiştim. Milletimin iradesinin hakkını ise asla yedirmem. İlk günden bugüne mücadelemizin zor olacahini biliyorduk. Akla hayale gelmeyen kötülükleri düşünüp uygulayacaklarını biliyorduk. Keşke yanılsaydık. Bir avuç insan bunlar. Tek kişilik akıl. Bilmiyorlar ki burada 86 milyonun aklı var. Aynı zamanda hakları var.bl Kayyum girişimleri, Diyarbakır’dan İstanbul’a, hukuksuz girişim demokrasiye verilen zarardır. Buna hep birlikte dur diyeceğiz.

BURSASPOR ÇOK GÜZEL OLACAK

Sizin gözlerinizdeki ışığa baktığımda ümidimin tarifini bulamıyorum. Hak, hukuk, adalet, demokrasi mücadelesi vereceğiz. Cumhuriyetimizin 100. Yılında ,devletimize, Atatürk’e, millete layık olacağız. Buna mutlaka dur diyeceğiz. Bizim iktidarımızda Bursaspor çok güzel olacak. Biz 2023 yılında kişi başına geliri yukarı çıkarmayı konuşabilirdik. Ama yüzde 75’in mutlu olmadığı eğitimi, hakların kısıtlanmasını, insanların açlığını konuşuyoruz. Bu genç nüfusta üretimi konuşmuyoruz.

Demokrasiyle buluşacağız. Adaleti silah olarak kullananlardan yargıyı adil bir düzleme getireceğiz. Hayallerimizin her birini hayata geçireceğiz. Biz bu güzel işleri, genç nüfus ile başaracağız.Çok çalışıyoruz. 6’lı masa çok çalışıyor. Asla umutsuz olmayın. 6 Mayıs’ta umut burada demiştim. Umudu görmek isteyen aynada kendi gözlerinin içine baksın. Herşey çok güzel olacak! Yaşasın demokrasi! Yaşasın adalet! Yaşasın Türkiye!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir