İnşaat mühendisleri geleneksel gecede bir araya geldi

İnşaat mühendisleri geleneksel gecede bir araya geldi

Podyum Davet’te düzenlenen geleneksel dayanışma gecesine, Ak Parti Bursa Milletvekili İnşaat Mühendisi Atilla Ödünç, Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Akış Serintürk, Uludağ Üniversitesi (UÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adem Doğangün, İMO Bursa Şube Geçmiş Dönem Başkanları Enver Kır, Necati Şahin, akademik oda başkanları, Şube Yönetim Kurulu üyeleri, İMO Bursa Şubeye bağlı Temsilciler, inşaat mühendisleri ve diğer davetliler katıldı.

Gecede meslekte 60’ıncı, 50’inci, 40’ıncı ve 25’inci yılını dolduran üyelere plaket ve belgeleri Şube Yönetim Kurulu Başkan Ülkü Küçükkayalar tarafından verildi. Gecenin açılış konuşmasını yapan İMO Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü Küçükkayalar,  mesleğinde 60, 50, 40 ve 25’nci yıllarını dolduran üyelere daha nice sağlıklı ve esenlik dolu hizmet yılları diledi.

Küçükkayalar, göreve geldikleri günden bu yana vefat eden meslektaşları Erdoğan Akkoyunlu, Mevlüt Özcan, Osman Gündüz, Ahmet Rifat Bilen, Halil Ünal, Ertuğrul Doğan, Gafur Yazıcı, Ahmet Solak, İsmet Bulut, Yusuf Öztürk, İlyas Atan’ı sevgi, saygı ve dua ile andı.

Göreve geldikleri günden beri Anayasal bir kurum olan meslek Oda’nın kurum kalitesinin yükseltilmesi için bağımsız ve çağdaş düşüncenin yol göstericiliğinde, bütünleştirici ve kapsayıcı yönetim anlayışı ile hareket ettiklerini belirten Başkan Küçükkayalar,  “Yasa ve yönetmeliğin bize yüklediği amaç ve görev sorumluluğunda, halkın ve ülkenin yararına mesleğimizin gelişmesi ve meslek mensuplarının onur, hak, yetki ve mesleki çıkarlarını korumak, geliştirmek ve yüceltmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Ulu Önderimiz, kurucu liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği “Çağdaş Uygarlık Düzeyi”ne erişmek için hepimizin hele ki biz teknik kadronun, ülkemizin geleceğine dair sorumlulukları bulunuyor. Bu nedenle herkes konumunu ülkenin aydınlık geleceğine katkı koymak için kullanmak zorundadır. Bundan hareketle, kentimizin geleceği, kentimizin huzuru, refahı ve mutluluğu için belediyelerimizle, kamu kurum ve kuruluşlarımızla, sivil toplum örgütleriyle ve diğer akademik odalarla iyi ilişkiler kurarak diyaloglarımızı sürdürüyoruz. Bursa’nın planlama, ulaşım, altyapı, su, çevre, kentsel dönüşüm, Uludağ gibi konularında İMO Bursa Şubesi olarak her zaman bir sözümüz ve duruşumuz vardır ve olacaktır” dedi.  

Küçükkayalar,  geceye katılan ve destek veren herkese teşekkür ederek kalımlarının Şube’ye güç kattığını dile getirdi.

Konuşmanın ardından dayanışma gecesine katkı sunan sponsorlara plaketleri verildi. Pasta kesiminin genç inşaat mühendisleri ve plaket alan üyelerle birlikte yapılmasının ardından gece, canlı müzik gösterisi ile son buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir