İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı’nda kongre süreci devam ediyor

İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı’nda kongre süreci devam ediyor

İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı bugün düzenlenen 3. Olağan Genel Kurul’da yeni il başkanını belirleyecek.
İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı’nın 3. Olağan İl Kongresi başladı. Merinos AKKM’de yapılan kongreye çok sayıda üye ve delegenin yanı sıra İYİ Parti Genel başkan Yardımcısı Ahmet Erozan, İYİ Parti Grup Başkanvekili Musavat Dervişoğlu, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, CHP Bursa İl Başkanı Av. Turgut Özkan, DEVA Partisi Bursa İl Başkanı Serkan Özgöz, Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Karacabey Belediyesi tarafından tapulu arazilerine el konulduğunu iddia eden Hürriyet köylüleri ve Bursa Staj ve Çıraklık Mağdurları da katıldı.
İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu geçtiğimiz günlerde yaptığı basın toplantısında yeniden il başkanlığına aday olmayacağını açıklamıştı. Türkoğlu’nun açıklaması sonrası başlayan il başkanlığı yarışına 2 aday katılıyor. Eski Osmangazi İYİ Parti İlçe Başkanı Mehmet Hasanoğlu, Yüksel Ceylan bugün yapılan kongrede il başkanlığı için yarışacak.

GENEL KURUL’DA ‘SİNAN ATEŞ’ VURGUSU

Genel Kurul’da konuşan Dervişoğlu, Bursa’nın İYİ Parti için özel ve önemli bir yeri olduğunu, Parti’nin kuruluş sürecinde önemli görevler üstlendiğini dile getirdi.Dervişoğlu, “Burası sadece Osmanlı’ya, padişahlara, şehzadelere değil, kaderini bu ülkeyle birleştirmiş olan herkesin önünü açmış, herkesin önünü aydınlatmış bir kenttir. O sebeple Bursalılar ne kadar övünseniz azdır.” dedi. Planlanan göre Genel Kurul’a İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in de katılacağını söyleyen Dervişoğlu, Ankara İl Kongresi’nin tarihinin değişmesi nedeniyle Akşener’in kongreye katılamadığını söyledi. Konuşma sırasında ‘Başbakan Meral’ sloganları atılırken, Dervişoğlu’nun Sinan Ateş’e atfen “Her seçim öncesi Avrupa’da birileri peygamberimize hakaret ediyor ya da Kuranı Kerim’i yakıyor. Hep bunlar seçim zamanında bekleniyor. İlla bir şey yapmak istiyorlarsa, cuma günü Kur’an-ı Kerim yakmayı bırakıp bir cuma namazı çıkışında Ankara’nın göbeğine şehit edilen yavrumuzun hesabını sorsunlar.” sözleri üzerine salonda ‘şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganları atıldı.

TÜRKOĞLU: “BÜTÜN MAĞDURLARIN YANINDA OLMAYA ÇALIŞTIM”

İl Başkanlığı görevi sonlanan ve Genel Kurul’da söz alan Selçuk Türkoğlu konuşmasına Nazım Hikmet’in “Bu davet bizim” şiiriyle başladı. Konuşmasına başlarken kendisine destek sloganları atan Hürriyet köylüleri ve Bursa Staj ve Çıraklık Mağdurları’na atıfta bulunan Türkoğlu, görev süresi boyunca Bursa’da mağdur olan bütün kesimlerin yanında olduğunu kaydetti. Türkiye’nin en temel sorununun iktidarın demokrasiyle olan sağlıksız ilişkisi olduğunu ifade eden Türkoğlu, görevi boyunca bu ilişkiye dikkat çekmeye çalıştığını dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir