İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu ”Bursa’da birinci parti olmak istiyoruz”

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu ”Bursa’da birinci parti olmak istiyoruz”

İYİ Parti’nin seçime hazır olduğunu belirten İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu;”Bizi üzen Türk milletinin vicdanını yaralayan bir olaya tanıklık etmek ve sahip çıkmak için buradayız. Biraz yüreğimiz buruk. Bildiğiniz gibi Bursa’nın da evladı rahmetli Sinan Ateş’in ailesine Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener‘ de ziyaret ederek taziye dileklerinde bulunduğunu” dedi.
GazeteAbc‘ye konuşan Zorlu,
“Bursa il başkanlığında devir teslim törenimiz gerçekleşti ve büyük bir coşkuyla geçen kongrenin bugün taçlandığı bir gün oldu. Bursa’da çok iyi bir ekip var.
Bursa’da oy oranımız %20’nin üzerinde
Bursa’da şu anda oy oranımız %20’nin üzerine çıkmış durumda. Bursa’da birinci parti olmak konusunda iddialıyız. Çünkü Türkiye’nin bu kadar birikmiş sorunu çözebilecek nihai kadrolar, İyi Parti saflarında yer alıyor. Bursa bizim için çok önemli bir merkez ve kadim bir şehir. Bursa şehrinin görebildiğim kadarıyla ağır sorunları içerisinde bir de hızlı kentleşmeye uğradığı bir sorunu var” dedi.
İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye’de son on yıl içerisinde kişi başına milli gelirde 2661 dolarlık bir gerileme oldu. Bursa’da ne kadar biliyor musunuz? Bursa’da 3802 dolar. Yani Bursa halkı, Bursa’nın üreticisi, emekçisi ürettiği katma değer, devlete millete ihracat anlamında da karşılığını alamaz hale geldi. Artık adaylıkta son aşamaya geldik ve sanıyorum yetkili kurullarımız genel başkanımız ile bir istişare gerçekleştirecek.
Şubat ayı içerisinde bunu milletimizle, 13. Cumhurbaşkanı adayının buluşacağına ve milletimizi de heyecanlandırarak sonuca ulaştıracağına inanıyoruz.”
Özgür Can / GazeteAbc

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir