İyi Parti Trabzon milletvekili Hüseyin Örs elektroşokla hayata döndürüldü

İyi Parti Trabzon milletvekili Hüseyin Örs elektroşokla hayata döndürüldü

BMM’de bütçe maratonu devam ediyor…Bütçe görüşmelerinin ikinci gününde Meclis Genel Kurulu’nda yine gerginlik yaşandı.

AK Parti ile İYİ Parti milletvekilleri birbirine girdi

Yumruklaşma sırasında kafasında açılma meydana gelen İYİ Partili Hüseyin Örs hastaneye kaldırıldı.TBMM’deki devam eden bütçe görüşmeleri sırasında dün yaşanan gerginlik bugün de devam etti.  İYİ Parti Milletvekili Ümit Beyaz kürsüde konuşma yaparken AK Parti ile İYİ Parti milletvekilleri arasında sözlü tartışma yaşandı. Gerilim büyüdü ve AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık ile İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs arasında yumruklaşma yaşandı.

Elektroşok ile hayata döndürüldü

Kalp ritminde bozula meydana gelen ve kalbi durma seviyesine gelen Örs, elektro şokla yeniden hayata döndürüldü.Yaralı vekilin yoğun bakımdaki tadavisi sürüyor.İyi Partili doktor vekil Aylin Cesur, Örs’ün sağlık durumuna ilişkin hastane önünde açıklamalarda bulundu.

“Hayati tehlikesi devam ediyor”

Cesur, “İlk müdahale ile birlikte ilaç uygulandı. Hastaneye gelirken hazırlık yapılmasını rica ettik. Yapılan üdahale kalbin geri döndürülmesi müdahalesidir. Çok önemlidir, kardiyo şok tedavisidir ve çok kısa sürede yapılmazsa hastayı kaybedersiniz. Çok nemli bir hadisedir ve buna olumlu cevap verdi. Ancak hayati tehlikesi devam ettiği için yoğun bakımda tedavi devam ediyor. ben de buradan geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir