MAG-DER yeni gönüllülerle buluştu

MAG-DER yeni gönüllülerle buluştu

Bursa Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği (MAG-DER) ekibi eksilen kadrolarını yenilemek için açacakları yeni eğitim sınıfı için başvuru yapan gönüllü adaylarıyla buluştu.

Bursa’nın Gemlik ilçesinde bulunan Bursa Mahalle Eğitim Gönüllüleri Derneği, eğitim merkezinin de bulunduğu Gemlik Belediyesi Kapalı Pazaryeri üst katındaki dernek merkezinde bir toplantı düzenledi. Tanıtım toplantısına Gemlik Belediye Başkan yardımcıları Mert Dimili ve Zeynep Akış Serintürk ile dernek yetkili ve eğitmenleri, yeni gönüllüler ve basın mensupları katıldı. Toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Açılış sonrası konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Dimili, MAG-DER’in önemine değinerek her zaman derneğin arkasında olacaklarını ifade etti. MAGDER İl Başkanı Yusuf Yumru da konuşmasında kısaca derneğin tarihçesine değindi. Dernek faaliyetlerini anlatan Yumru, dernekte herkesin eşit statüde bulunduğuna dikkat çekerek, başkan, eğitmen ve gönüllüler arasında herhangi bir fark olmadığını ve herkesin üzerine düşen görevi ‘Bu benim vazifem değil’ demeden yerine getirmeye çalıştığını söyledi. Şu ana kadar Gemlik’te 48, Orhangazi’de 44 kişilik başvurular olduğunu belirten Yumru, eylül ayına kadar başvuru almaya devam edeceklerini kaydetti.

Toplantı MAG-DER ARGE grubunun hazırladığı eylülde başlayacak 110 saatlik yeni sınıf eğitim programının tanıtımıyla son buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir