Orhangazi Belediyesi Soğuk Kış Günlerinde Kedilere Sıcak Yuva Sunacak

Orhangazi Belediyesi Soğuk Kış Günlerinde Kedilere Sıcak Yuva Sunacak

Orhangazi Belediyesi, Orhangazi için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Orhangazi Belediyesi bu kapsamda sokak hayvanlarını da unutmayarak onlara soğuk kış günlerinden koruyacak sıcak yuvalar yaptı. Belediye ekipleri tarafından hazırlanan projeyle yapılan kedi evleri sokak kedilerini bütün yıl boyunca olumsuz şartlara karşı güven altına alacak. Projeyle Orhangazi de bulunan hayvan severlere de kedi evi desteği sağlanırken, kedi evleri vatandaşlar tarafından talep edildiği takdirde Orhangazi Veteriner İşleri Müdürlüğünden ücretsiz olarak temin edilebilecek.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, yaptığı açıklamada “ Sokak hayvanlarımızı da düşünerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Veteriner İşleri Müdürlüğümüzce özel tasarlanan kedi evlerimizi hem hayvansever vatandaşlarımıza ücretsiz olarak vereceğiz hem de, daha önceden tespit ettiğimiz yerlere bırakacağız.” diyerek, sözlerine “Kedi evlerimiz sayesinde belirli noktalara topladığımız sokak hayvanlarımızı daha kolay takip edeceğiz. Böylece Allah’ın bizlere emanetlerini özellikle olumsuz hava şartlarından ve trafik karmaşasından korumuş olacağız. Bu sayede kedi evleri sokak kedilerimizi muhafaza ederken, onlara sıcak bir yuva da sunacak.” şeklinde devam etti.

Başkan Aydın açıklamasına“ Özenle hazırlanan kedi evlerimiz özellikle ilçe genelinde parklarımıza, okul bahçelerimize ve muhtelif noktalara yerleştirilerek kedilerimizi yuvalarına kavuşturmuş olacağız. Kedi evlerimizi rutin şekilde kontrol ederek su ve mama desteği sağlayacağız.” ifadeleriyle son verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir