Şampiyon Anadolu Efes İstanbul’da

Şampiyon Anadolu Efes İstanbul’da

Türk Hava Yolları (THY) Avrupa Ligi şampiyonu Anadolu Efes yurda döndü, Ergin Ataman ve oyuncuları İstanbul Havaalanı’nda bandoyla karşılandı.

THY Avrupa Ligi Dörtlü Finali’nde İspanya ekibi Barcelona’yı 86-81 mağlup ederek şampiyon olan Anadolu Efes, Almanya’dan yurda döndü. Havaalanında kafile bandonun çaldığı marşlarla karşılandı. Oyuncular ve taraftarlar büyük coşku yaşadı.

Anadolu Efes’in koçu Ergin Ataman basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Başarıyı kupayla taçlandırmamız gerekiyordu. Bunu başardık. Oyuncularımla guru duyuyorum. 3 yıl önce sonunculuktan, önce finale. Geçtiğimiz yıl Euroleague’i domine edecek bir performansla tamamlayamamıştık. Ama bu yıl görevi tamamladık. Tabi ki şimdi tamamladık. En büyük kupayı aldık. Ama Türk basketbolunu en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz. Ben buradan tüm ekip arkadaşlarıma, oyuncularıma ve bizi destekleyen ekran başındaki vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Dünden beri herkesin sevgisi saygısı var. Mesajlar geliyor. Sayın Cumhurbaşkanımızdan ve diğer liderlerden. Herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

EuroLeague finalinde dün akşam Anadolu Efes, Barcelona ile karşılaşmıştı. Mücadeleyi 81-86 kazanan Efes tarihinde ilk kez EuroLeague şampiyonu olmuştu.

Aynı zamanda Anadolu Efes’te koç Ergin Ataman da EuroLeague’i kazanan ilk Türk antrenör olmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir