Suriye’den makam aracıyla insan kaçakçılığı!

Suriye’den makam aracıyla insan kaçakçılığı!

Milli Savunma Bakanlığı, Suriye’deki görevli bir Tugay Komutanının makam aracıyla insan kaçakçılığı iddiaları hakkında bir açıklama yaptı. Buna göre, eyleme karıştığı belirtilen Tuğgeneral emekliliğe sevk edildi.

Tuğgeneral’den insan kaçakçılığı

Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, Suriye’deki bir Tugay Komutanı’nın makam aracıyla insan kaçakçılığı yapıldığına dair haberlerle ilgili detaylı bilgileri kamuoyuyla paylaştı. Buna göre, söz konusu eylemin Tugay Komutanı’nın makam aracıyla Emir Astsubayı ve koruma personeli tarafından gerçekleştirildiği tespit edildi ve savcılığa bildirildi. Olayla ilgili adli ve idari soruşturmalar devam ederken, hazırlık soruşturması adli makamlar tarafından gizlilik içinde yürütülüyor. Eyleme karışan kişiler tutuklandı, sözleşmeli personelin sözleşmeleri feshedildi ve diğer personel yüksek disiplin kuruluna sevk edildi. Ayrıca, birlik komutanı Tuğgeneral emekliliğe sevk edildi ve sınır geçiş kapısından sorumlu birlik komutanının görev yeri değiştirildi.

Emekliliğe sevk edildi

MSB’nin yaptığı açıklamada, “Türk Silahlı Kuvvetleri’nde binlerce yıllık köklü gelenekler ve milli-manevi değerlerden süzülen kuralların disiplini sarsan bu tür davranışların kabul edilemez olduğu vurgulandı ve derhal gerekli adımların atıldığı belirtildi. Benzer olayların tekrar yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alındığı ifade edildi. Ayrıca, bu tür izole olayların tüm Türk Silahlı Kuvvetleri’ni töhmet altında bırakmaması gerektiği, ülkemize yönelik tehditlere karşı kahramanca görev yapan ordumuzun itibarına zarar vereceği vurgulandı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir