TBMM 2023 BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ

TBMM 2023 BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ

AK Parti hükümetlerinin gençleri ayrıcalıklı bir konumda tutuğunu ve yapılan çalışmalar sonucunda gençlerin yarınlara dair bir hedefler çizdiğini, vizyon belirlediğini kaydeden Ahmet Kılıç, “Bugün gençlerimiz büyük ideallere yürüyor, hayallerini gerçekleştirmek için çalışıyor, araştırıyor ve başarıyor. Gençlerimize sunduğumuz hizmetlerle onların hem hayatlarını hem de hayallerini değiştiriyoruz” dedi. 

AK PARTİ BURSA MİLLETVEKİLİ AHMET KILIÇ : 

Ahmet Kılıç, Türkiye’nin bugün sanatta, sporda, kültürde, eğitimde çok farklı bir seviyede olduğunu, önceden hayali bile kurulamayan işlerin başarıldığını ifade etti. Hemen her branşta, yetiştirilen sporcu sayısının katbekat arttığını, 20 yıl önce 278 bin olan lisanslı sporcu sayısının bugün 12 milyonu aştığını, bunun da yüzde 40’ının kadın sporculardan oluştuğunu ifade eden Kılıç, “Lafa geldiğinde ilericilik, çağdaşlık teraneleri okuyup hükûmetlerimizi gerici ilan eden zavallılar var, onlara 2002 yılına göre tam 30 kattan fazla artan kadın sporcu sayımızla, sporda dünya çapında başarılar kazanarak göğsümüzü kabartan kadın sporcularımızla cevabımızı veriyoruz” diye konuştu.Bu noktaya tesisleşme ile ulaşıldığını, ülkenin her yanında inşa edilen spor kompleksleri, stadyumlar, yüzme havuzları ve atletizm pistleriyle sporcu sayısının arttığını söyleyen Vekil Kılıç, şöyle konuştu : 

“GENÇLERE YAPILAN YATIRIM GELECEĞE YAPILAN YATIRIMDIR”

“Eskiden sadece belli bir kesimin ulaşabildiği deniz, yüzme, eskrim gibi alanlarda bugün yüz binlerce sporcu yetiştiriyoruz. Sporu tüm gençlerimiz için ulaşılabilir kılmak en büyük hedeflerimizdendi. Şükürler olsun, bu hedefimize ulaştık. 2002 yılında 9 olan gençlik merkezi sayımızı bugün itibarıyla 419’a ulaştırdık. Bu merkezlerimize üye olan gençlerimizin sayısı 3 milyona ulaştı. Bu merkezlerde sanat, felsefe, bilim üzerine konuşuluyor, spor yapılıyor. Biz biliyoruz ki gençliğe yapılan yatırım, uyuşturucuyla mücadeleye, terörle mücadeleye, nitelikli insan gücüne, bilime ve geleceğe yapılan yatırımdır. Milletimize sözümüz var, biz bu ülkenin gençliğini, uyuşturucu ve kötü alışkanlıkların pençesine düşürmeyeceğiz. Bu ülkenin gençlerini, terör örgütlerinin ve marjinal grupların tuzaklarından uzak tutacağız. Bilimde, sporda ve sanatta ileri gitmeleri için kendilerine ve ülkemize faydalı bireyler olarak yetişmeleri için eldeki tüm imkânlarımızı seferber etmeye devam edeceğiz”

“MUHALEFET AYNI EZBERLERİ TEKRAR EDİYOR”

AK Parti Bursa Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Ahmet Kılıç, konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye Yüzyılı’nı gençlerle birlikte inşa edeceklerini vurguladı. “Özellikle son birkaç yıldır Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçelerinde muhalefet ne demiş diye baktığımızda hep aynı ezberleri görüyoruz, aynı ezberlerin tekrarlandığını görüyoruz” diyen Kılıç,  son bir yılda KYK yurtlarına yerleştirme oranlarının cumhuriyet tarihinin rekor seviyelerine yükseldiğini, kredi geri ödemelerinde hesaplanan enflasyon tutarının ortadan kaldırıldığını, yine, geçmişe dönük kredi borçları üzerindeki gecikme zamları ve faizlerinin de silindiğini hatırlattı.Bunlara ek olarak; öğrencilerin yurtlarda kullandığı internetin kotasının 16 gigabayttan 30 gigabayta yükseltildiğini, yaz mevsiminde KYK yurtlarının öğrencilerin kullanımına açılarak, gençlere tatil imkânı sunulduğunu kaydeden AK Parti Bursa Milletvekili Kılıç, konuşmasını söyle sürdürdü : “Bakınız, bunlar bizim bir nefeste, ilk anda saydığımız hizmetlerimiz. Her fırsatta eser siyasetinden bahsediyoruz. Maalesef, biz eser siyaseti dedikçe siyasi rakiplerimiz ‘masal siyaseti’ demeye devam ediyor. Muhalefet slogan atmaya, hikâye anlatmaya devam etsin, Hükûmet olarak icraat yapmaya devam edeceğiz. Cumhur İttifakı olarak gençlerimizin önüne Türkiye Yüzyılı idealini soyut bir fikir, hamaset dolu bir sloganlar silsilesi olarak getirmiyoruz. Biz geleceğin Türkiyesini inşa etmekte kararlı olduğumuzu ve bunu nasıl başaracağımızı yirmi yıllık icraatlarımızla ortaya koymuş bir siyasi partiyiz. Ülkenin her alanındaki ihtiyaçlarını ele almış, hayata geçirdiği eserlerle Türkiye’ye damgasını vurmuş bir hareket olarak bugünün gençliğinin istek ve ihtiyaçlarının dünün Türkiye’sinden çok daha farklı ve çeşitli olduğunun farkındayız.”Kılıç, yeni dönemde de artan iletişim imkânları ve çağın yeni ihtiyaçlarına uygun bir şekilde gençlere yönelik başarılı çalışmaların devam edeceğini söyledi. Gençleri siyasetin nesnesi değil, öznesi olarak gördüklerini belirten Kılıç, “Çok değerli milletvekilleri, Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçesini konuşuyoruz. Bu vesileyle gençliğinin baharında vatana hizmet aşkıyla çalışırken şehit edilen gencecik öğretmenlerimizi, her karışını aziz bildiği vatanını savunurken şehit olan askerlerimizi, polislerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum. 2023 yılı Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçemizin memleketimize, gençliğimize, sporcularımıza hayırlı olmasını diliyor, Genel Kurulu saygıyla selamlıyorum” dedi.GazeteAbc

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir