Teleferik seferleri iptal edildi; Dağda kalan yolcular alternatif araç bulamadı

Teleferik seferleri iptal edildi; Dağda kalan yolcular alternatif araç bulamadı

Ezgi Bulut Şubat ayına yaklaşılırken, beklenen yağış haberi de geldi. Kış turizminin en önemli lokasyonlarından biri olan Uludağ’da, beklenen kar yağışı başlayınca yerli ve yabancı çok sayıda turist Uludağ’a gitmek için teleferik seferlerini kullanmak istedi. Teleferik ile Uludağ Sarı Alan’a kadar gidebilen yolcular olumsuz hava koşulları nedeniyle diğer bölgelere çıkamadı. Uludağ Sarı Alan’dan Bursa’ya dönen teleferik seferleri olumsuz hava koşulları nedeniyle durduruldu. Teleferik ile Sarı Alana çıkan yaklaşık 200 kişi Bursa’ya dönmek için uzun süre alternatif araç bulamadı. İzmir’den Bursa’ya gelen Yasemin ve Erkanç Genç çifti 3 yaşındaki kızları ile birlikte araçlarını Teleferik otoparkına bırakıp Teleferik ile Uludağ’a gitmek için yola çıktılar. Sarı Alana gittiklerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle dönüş seferlerinin iptal edildiğini öğrenen çift alternatif araç bulamadıklarını dile getirdi. Teleferik seferlerinin akıbeti hakkında bilgi almak için Uludağ Sarı Alan’da hiçbir yetkili bulunmadığını aktaran Erkan Genç, “Sarı Alan’da herhangi bir teleferik hareket amirliği bulunmuyor. Bursa’ya dönmek için alternatif araç bulamadık. Bilgi alacak herhangi bir yetkili yoktu, bilgi almak için Jandarma ile iletişime geçtim. Seferlerin iptal edildiğini, birkaç saat içinde Bursa’dan servislerin geleceğini söylediler.” dedi.

TAKSİCİLER YERLİ TURİST ALMIYOR

Bursa’ya dönmek için taksiciler ile konuştuklarını ancak taksicilerin yerli turistlere hizmet vermediğini aktaran Yasemin Genç, “Bir saatten fazla servisleri bekledik. O sürede taksiciler ile görüştük. Taksiciler Uludağ’dan Bursa’ya 400 liraya gittiklerini ancak yerli turist götürmediklerini söyledi.” ifadelerini kullandı. Kar yağışının yoğun olduğu bölgede saatlerce servislerin gelmesini beklediklerini söyleyen çift, yaklaşık 200 kişilik servis kuyruğu olduğunu ifade etti.

TELEFERİK’TE FİYAT ALDATMACASI

Uludağ’a çıkmak için gidiş dönüş teleferik bileti aldıklarını belirten Yasemin Genç, dönüş seferlerinin iptal edilmesinden kaynaklı iade ücreti almak istediklerinde kendilerine 10 lira iade yapıldığını belirterek, “Gidiş dönüş bileti 130 lira, seferimiz iptal edildiği için dönüş ücretimizi iade almak istediğimizde 10 lira iade yapıldı. Gidiş 120, dönüş 10 lira olarak hesaplanıyormuş. Biz hava koşulları nedeniyle servisle dönmek istedik. Servis ücreti Tophaneye kişi başı 50 lira, biz Teleferik’e gittiğimiz için 60 lira aldılar. Fiyat aldatmacası ile karşı karşıya kaldık. Servisle dönmek bizim keyfi tercihimiz değildi.” dedi.

ARAHABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir