Busader ATA’nın huzurunda

Busader ATA’nın huzurunda

2017’den bu yana Bursa’da eğitim ve sağlık alanlarında birçok insanın hayatına dokunan, yoluna Bursa’nın yanısıra İstanbul ile Ankara’nın da yer aldığı dernekleriyle federasyon olarak devam eden Birleşik Uluslararası Sağlık ve Eğitim Gönüllüleri Dernekleri Federasyonu (BUSADER), kuruluşunun 5. yılında, beş yıl önceki ziyaretiyle aynı tarihte, bu sefer bünyesindeki beş güçlü yapıyla başkent Ankara’nın yolunu tuttu.

İlk olarak kalabalık bir katılımla Ata’nın huzuruna çıkan Federasyon Başkanı Zerrin Özgüle, düzenlenen resmi törenle Atatürk mozolesine çelenk sundu. Ardından Anıtkabir özel anı defterini imzalayan Başkan Özgüle, BUSADER olarak ulusala hatta uluslararasına yayılma ve daha çok insana el uzatabilme hedefiyle sağlık ve eğitim alanlarında çalışmalarına hızla devam ettiklerini belirterek, “Biz gücümüzü Senden alıyoruz; her zaman sana layık evlatların olmaya ve topluma üstün bir çabayla hizmet etmeye çalışıyoruz. Yolun yolumuzdur ATAM” yazdı.

BAKANLIKLARDA AĞIRLANDILAR
Federasyon Başkanı Zerrin Özgüle ve Yönetim Kurulu Ankara ziyaretleri kapsamında Sağlık Bakanı Yardımcıları Dr. Şuayip Birinci ve Halil Eldemir’i makamlarında ziyaret ederek, bugüne dek yaptıkları çalışmalarla hedefleri hakkında detaylı bilgiler verdi. Sağlık Bakanlığı, Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürü Dr. Mehmet Burak Öztop ve Daire Başkanı Mustafa Örnek ile de biraraya gelen üyeler yeni projeleri için tam destek sözü alıp, ardından Kültür ve Turizm Bakanığı’na geçtiler. Burada da Bakan Yardımcısı  Özgül Özkan Yavuz’u ziyaret eden yönetim, Başkan Zerrin Özgüle önderliğinde tam bir başkent çıkarmasına imza attı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir