Ticaret Bakanlığından tavuğa ihracat yasağı!

Ticaret Bakanlığından tavuğa ihracat yasağı!

Beyaz ette de kırmızı et gibi tavan yapmış fiyatlar sonrası Ticaret Bakanlığı iş başında! Tavuk etindeki bu fahiş fiyat artışlarına bir dur demek için harekete geçiyorlar. İşte burada kritik bir adım atıyorlar: Tavuk ihracatına yasak getirerek fiyatlarda dengeyi sağlamayı hedefliyorlar. Artık tavuklar yurt içinde kalmalı, fiyatlar da makul seviyelere gelmeli.

Beyaz ete talep arttı

Kırmızı etin zirve yaptığı bir dönemde, Ramazan ayı öncesinde fiyatların yine tırmanmasıyla birlikte beyaz et arayışına giren vatandaşlar, tavuk etinde de karşılarına fahiş zamlar çıkıyor. Bu durumda, beyaz ete erişimi güçleşirken, vatandaşlar fiyatların daha makul bir düzeye inmesi için çözüm arayışına giriyorlar.

İhracat yasağı ile fiyatların dengelenmesi bekleniliyor

CNN Türk TV’nin aktardığına göre Ticaret Bakanlığı, beyaz etteki yüksek fiyat sorununu çözmek için hamle yapıyor. İhracatı kısıtlayarak, yurt dışına giden tavukları iç piyasaya yönlendirecekler. Bu adımın amacı, fiyat artışını durdurarak vatandaşları rahatlatmak.

Karaborsa zihniyetine izin vermeyeceğiz

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, piyasadaki fiyat artışlarıyla ilgili son açıklamasında “Fırsatçılara, stokçulara, karaborsa zihniyetine izin vermeyeceğiz. Önümüzdeki yakın günlerde yeni düzenlemelerle bu konuda çok daha sıkı şekilde bir çalışma içinde yola devam edeceğiz.” demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir